Skrajni čas je, da sindikati tu jasno in glasno podajo svoj pogled. Kakovost življenja in dela prekarcev se mora začeti izenačevati s kakovostjo življenja in dela redno zaposlenih takoj. Pri tem pa morajo pravice redno zaposlenih ostati, kot jih danes določa zakon. V nasprotnem primeru bomo socialna država dejansko ostali predvsem na papirju.

Druga skupina, ki lahko pomembno vpliva na odpravo prekarnosti, so družbeno odgovorna podjetja. Se pravi tista podjetja, ki se zavedajo, da je za kakovost tako pri proizvodnji kot pri promociji izdelkov ključno zadovoljstvo zaposlenih. Pomembno je, da del gospodarstva, ki si želi izvrstnosti v očeh potrošnikov in partnerjev, zagovarja vrednote, ki vključujejo trajnostni razvoj. In odprava prekarnosti in odgovoren odnos do zaposlenih sta za trajnostni razvoj enako pomembna kot odgovorno ravnanje z naravnimi viri. Zato je bil razvit tudi standard za družbeno odgovorno vodenje podjetij in neprekarno zaposlovanje, ki je začetna točka za vključitev tretjega partnerja v proces soočanja in odprave prekarnosti.

Avtor: Črt Poglajen, 11. september 2018

Vir: http://www.spehnakruhu.com/podpora/pogledi-s-prekarnostjo-se-je-treba-soociti-takoj

Sindikat GiT
gostinstva in turizma Slovenije
Neratova 4, 2000 Maribor

Imate plačane davke in prispevke?