S prekarnostjo se je potrebno sooči takoj. Gre namreč za pojav, ki ima vpliv na celotno družbo in usodno zmanjšuje tako kvaliteto življenja ljudi kot tudi stabilnost socialnih sistemov. Pomembno je, da se pri tem upošteva zaveze podane v koalicijskem sporazumu in da politična agenda vključuje:

• Pripravo nacionalne strategije in politike za odpravo prekarnosti,
  • Pripravo kratkoročnih in dolgoročnih ukrepov za odpravo prekarnosti,
  • Realizacijo koalicijske zaveze za zmanjšanje in odpravo prekarnosti s poudarkom na vzpostavitvi vladnega telesa za zmanjšanje in odpravo prekariata.

Do tega trenutka se je pod ugotovitvijo, da se je s prekarnostjo preko konkretnih ukrepov in urada za odpravljanje prekariata nujno soočiti takoj, podpisalo 600 ljudi.

Med njimi nekdanji predsednik republike, rektor Univerze v Ljubljani, njegov predhodnik in predhodnik njegovega predhodnika, dekanja FDV, dekanja FSD, več kot 30 profesorjev in raziskovalcev ter zaposleni v številnih nevladnih organizacijah, ki se ukvarjajo z zaščito človekovih pravic in s pomočjo ljudem.

Peticija je pomembna, ker se moramo s prekarnostjo soočiti takoj, če želimo, da se bosta obstoječ sistem socialne države in socialnega dialoga obdržal. Zato vas vabimo, da se nam pridružite. Skupaj bomo močnejši.

Vir: http://www.spehnakruhu.com/mediji-o-prekarnosti/intervju-podjetja-ki-ne-placujejo-delavcev-naj-kar-crknejo