Z negativnimi posledicami prekarnosti se že dolgo časa soočajo organizacije, ki združujejo študente, mlade, ženske, upokojence, stroko, okoljevarstvenike, književnike, predstavnike posameznih poklicev, delovne invalide in ljudi, ki so ostali brez vsega.

V nedeljo so se te organizacije ob vprašanju prekarnosti združile, kar je temi in skupnemu zavzemanju za odpravo nedostojnega dela podalo povsem novo dimenzijo. Napočil je čas, ko je prekarnost postala družbena, ne več interesna tema. S tem pa tudi čas, ko se je bo potrebno lotiti kot ključen družben problem. Ne več kot problem "omejenega števila atipično zaposlenih" (kot se je prekarnost razumelo še nedolgo tega).

VIR: http://www.spehnakruhu.com/podpora/v-spanskih-borcih-apel-proti-prekarnosti