Rezultati ankete bodo poleg razprav na organih sindikatov in na terenu ena od podlag za pripravo stališč ZSSS, v katero smer se naj razvija slovenski pokojninski sistem. Objavili jih bomo konec marca 2019.

Spletno anketo v času od 13. 2. 2019 do 10. 3. 2019 najdete na internetu na  naslednji povezavi. Prosimo, da torej to povezavo z vabilom k njeni izpolnitvi posredujete čim večjemu krogu ljudi in seveda posebej članstvu. Več pojasnil glede te ankete najdete tudi na spletni strani ZSSS.

Iz uvoda ankete: »SPLETNA ANKETA ZVEZE SVOBODNIH SINDIKATOV SLOVENIJE (ZSSS) O NEKATERIH PREDLOGIH ZA NASLEDNJO POKOJNINSKO REFORMO: Želimo se posvetovati s člani sindikatov, povezanih v ZSSS in s širšo javnostjo. Zanimajo nas vaša stališča v zvezi z napovedano pokojninsko reformo. Vabimo vas, da zato izpolnite to našo spletno anketo res do konca. Vzela vam bo največ 7 minut. Jamčimo, da je anketa povsem anonimna in jo zato lahko izpolnite brez zadržkov. Prosimo vas celo, da povezavo na anketo pošljete čim več svojim znancem, da bo nanjo odgovorilo čim več ljudi. Na internetu bo dostopna od 13. 2. 2019 do 10. 3. 2019. Njene rezultate bomo javno objavili. Zanima nas vaše mnenje o različnih predlogih za reformo. Med drugim vas bomo tudi vprašali o dvojnem statusu upokojencev, ki se nanaša na istočasno prejemanje pokojnine in plačila za delo upokojencev na trgu dela. Danes namreč predpisi določajo, da mora človek izbirati med pokojnino in plačilom za delo na trgu dela. Edina izjema je občasno in začasno delo upokojencev za delodajalca, ki pa je omejeno na največ 60 ur mesečno.  Kaj o vsem tem menite vi?”

Hvala za sodelovanje!

Sindikat delavcev gostinstva in turizma Slovenije
Neratova 4, 2000 Maribor

tel: 031 840 381, 02 2348 323

Imate plačane davke in prispevke?