V turizmu in gostinstvu imajo velike težave pri zagotavljanju usposobljenih delavcev, zato jih skušajo pridobiti tudi iz tujine. Delovne sile z območja nekdanje skupne države začenja zmanjkovati, zato podjetja poskušajo tuje delavce zadržati na različne načine. V tokratni oddaji boste slišali kuharja in natakarja, ki nista prejela januarske plače, ker so jima zaračunali 75 evrov najemnine več za vsak mesec bivanja pri delodajalcu – zaradi nezadovoljstva z delovnimi razmerami sta namreč dala odpoved pred koncem štiriletnega obdobja.

Če se vam to dogaja ali veste za gostinska podjetja, ki se poslužujejo tovrstnih »motivacijskih« praks, takoj pokličite na Sindikat delavcev gostinstva in turizma Slovenije!

VIR: RTV Slovenija, val 202
Datum predvajanja: 27. februar 2019

Sindikat delavcev gostinstva in turizma Slovenije
Neratova 4, 2000 Maribor

tel: 031 840 381, 02 2348 323

Imate plačane davke in prispevke?