NEDOPUSTNI PRITISKI DELODAJALCEV IN ZAPOSLENIH NAD SODELAVCI, KI ŠE NISO CEPLJENI!

Posted on Posted in Novice

V SGIT Slovenije sporočamo  delodajalcem:

• Ne zavajajte in ustrahujte svojih zaposlenih glede plačljivosti testiranj po 23.8., ker si gostinski delavci testiranj ne bodo plačevali sami! 14. člen zakona ( ZVZD)  je jasen!  Še več,  »spomnili« smo jih, da se tudi čas za testiranje  mora delavcem vštevati v delovni čas!
  • V Sindikatu GIT Slovenije smo proti testiranju gostinskih delavcev vsakih 48 ur! Gre za neživljenjsko odločitev stroke in Vlade, ki neenako obravnava zaposlene delavce v gostinstvu napram delavcem v drugih dejavnostih in javnem sektorju!
  • Svoboda odločitve o skrbi za svoje zdravje je odgovornost vsakega posameznika, zato je vsaka prisila, pogoji in represija s strani oblasti, delodajalcev in sodelavcev, nedopustna!

• Pišite, sporočajte, kar se dogaja v vaših sredinah ( sgit@sindikat-zsss.si )! Mi smo pripravljeni, ste tudi VI? Premike bomo dosegli le skupaj z VAMI!

ZA KRŠITVE, IZKORIŠČANJE IN MOBING JE NIČELNA TOLERANCA!

Več>>>