3. VOLILNA PROGRAMSKA KONFERENCA SGIT SLOVENIJE

Posted on Posted in Novice

Konferenca je potekala 12. decembra 2023 v Termah Olimia.

Sindikat GIT Slovenije je dobil novo vodstvo, za predsednika sindikata Kristijana Lasbaher, generalno sekretarko Bredo Črnčec pa je predsedstvo SGIT imenovalo in izvolilo že na svoji 27. redni seji predsedstva v mesecu novembru. Izvoljene so bile tudi nove članice nadzornega odbora SGIT.
Zbrane je nagovorila predsednica ZSSS, Lidija Jerkič in minister za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, Luka Mesec.
Konferenco sta uspešno vodila delovni predsednik Boris Kidrič in članica Ines Mlač Černe.
Delegati so poleg izvedbe volitev še obravnavali poročilo o delu SGIT v zadnjih petih letih, spremembe Statuta SGIT in programske usmeritve v prihodnjem petletnem mandatnem obdobju.

Predavateljica Valentina Franca pa je konferenco zaključila z zelo zanimivim predavanjem o izzivih dela v obdobju umetne inteligence, priseljevanja in zahtevnih gostov.

Novemu vodstvu SGIT Slovenije in NO iskrene čestitke in uspešno delo tudi v prihodnje.